top of page

Hizmetlerimiz

06. Fikri Mülkiyet Hukuku

Fikri Haklar Hukuku

aşık&aşık Avukatlık Bürosu olarak fikir ve sanat eserleri haklarının tescili aşamalarından itibaren her türlü hukuk desteği eksiksiz olarak sağlanmaktadır. 

 

Fikir ve sanat eserlerinin tescil, maddi haklarının devri, mali haklarının tanımlanması ve kullandırılması ile lisanslama işlemleri uzman kadromuz ile yerine getirilmektedir. Fikir ve Sanat Eserlerinin mülkiyet hakları yasal güvence altında olup bu hakların korunması, bu haklara yapılan tecavüzlerin önlenmesi Avukatlık Büromuz tarafından sağlanmaktadır. 

 

Fikir ve Sanat Eseri haklarının korunması, ihlaller hakkında tespit ve koruma tedbirlerinin alınması, Fikri Mülkiyet haklarına yapılan saldırıların engellenmesi için gerekli işlemler Avukatlık Büromuz tarafından yürütlmektedir. Taklit ve Korsan ile mücadele kapsamında ürünlerin tespiti, toplatılması ve imhası ile birlikte ilgililer hakkında cezai ve hukuki işlemlerin yürütülmesi hizmetleri Avukatlık Büromuz tarafından sağlanmaktadır.

Sınai Mülkiyet Hukuku

aşık&aşık Avukatlık Bürosu olarak sınai mülkiyet haklarının tescili aşamalarından itibaren her türlü hukuk desteği eksiksiz olarak sağlanmaktadır. Türk Patent Enstitüsü nezdinde konularında uzman kadrosu ile hizmet sağlanmaktadır.

 

Marka, patent ve tasarımların tescil başvuruları, tescile yapılan itirazlara karşı ihtarların yazılması, yapılan tescil taleplerine itiraz edilmesi gibi Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılması gerekn tüm işlemler uzman kadromuz ile yerine getirilmektedir.

 

Marka, patent, faydalı model gibi tüm sınai mülkiyet hakları yasal güvence altında olup bu hakların korunması, bu haklara yapılan tecavüzlerin önlenmesi Avukatlık Büromuz tarafından sağlanmaktadır. 

 

Bu doğrultuda gerek bireyler gerekse de şirketlerin çalışanları tarafından geliştirilen patent, faydalı model ya da uygulama modellerinin tescili, markaların, internet sitelerinin tescili Avukatlık Büromuz tarafından sağlanmaktadır. Sıani Mülkiyet haklarının korunması, ihlaller hakkında tespit ve koruma tedbirlerinin alınması, Fikri Mülkiyet haklarına yapılan saldırıların engellenmesi için gerekli işlemler Avukatlık Büromuz tarafından yürütlmektedir.

 

Taklit ve Korsan ile mücadele kapsamında ürünlerin tespiti, toplatılması ve imhası ile birlikte ilgililer hakkında cezai ve hukuki işlemlerin yürütülmesi hizmetleri Avukatlık Büromuz tarafından sağlanmaktadır.

 36 Yıllık Deneyim

İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, Uzman profesyonellerimizden randevu almak için lütfen iletişime geçiniz.  

bottom of page